اخبار

پزشکی بیشترین نیاز را به معنویت و اخلاق دارد

پزشکی بیشترین نیاز را به معنویت و اخلاق دارد
دکتر ولایتی چهره ماندگار پزشکی با تاکید بر معنویت و اخلاق در علوم پزشکی گفت: هیچ رشته ای مانند پزشکی این مقدار نیاز به معنویت ندارد.

به گزارش «بهداشت نیوز» دومین آیین یکپارچه دانش آموختگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور جمعی از اساتید پیشکسوت، شخصیت های برجسته علمی و فرهنگی ، ولایتی استاد ممتاز دانشگاه و چهره ماندگار پزشکی ، پیوندی رئیس دانشگاه و آقا جانی معاون درمان وزارت بهداشت صبح روز یکشنبه 15 مرداد در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد برگزار شد.

در این مراسم با شکوه با حضور ۶۷۲ دانش آموخته از دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و مامایی، سلامت، ایمنی و محیط زیست، پیراپزشکی، توانبخشی، علوم تغذیه و صنایع غذایی، بهداشت، آموزش علوم پزشکی، فناوری های نوین و طب سنتی به همراهی حدود ۱۰۰۰ نفر از خانواده های ایشان آغاز شد و قسم نامه پزشکی توسط دکتر ولایتی در برابر قران کریم قرائت و دانش آموختگان نسبت به تکرار آن اقدام نمودند.

 ولایتی چهره ماندگار پزشکی طی سخنانی با اشاره به اهمیت این مراسم برای آغاز مسیری مهم و قابل توجه در خدمت رسانی به مردم گفت : در علوم پزشکی نمی توان گفت که فردی فارغ التحصیل شده است بلکه تلاش او برای کسب علم در این زمینه همواره ادامه دارد و بی تردید در پزشکی و علوم پزشکی در دو موضوع یکی در آموختن علم و تجربه و دیگری در رشد اخلاق و معنویت فراغت نداریم.

ولایتی با تاکید بر توجه به معنویت و اخلاق در علوم پزشکی به طور خاص تأکید کرد: هیچ رشته ای مانند پزشکی این مقدار نیاز به معنویت ندارد و اگر به متون قبلی حکما و اطبا نگاه کنیم می بینیم در لابلای توصیه آنها مسائل معنوی و اخلاقی موج می زند و بخش جدا ناشدنی از پزشکی است.

ولایتی در ادامه بخش هایی از مقاله چهارم حکیم سمرقندی را ارائه و ضمن آن بر حفظ سلامتی قبل از درمان تأکید کرد.

استاد پیشکسوت پزشکی و چهره ماندگار پزشکی خطاب به دانش آموختگان گفت: امیدوارم شما که در رشته های مختلف علوم پزشکی درجه ای از علم را طی کرده اید به مراتب بالاتر برسید و طبابت شغلی معنوی است و در صراط مستقیم اگر قرار گیرد مردم با او همراه می شوند.

در ادامه این برنامه دکتر پیوندی رئیس دانشگاه و دکتر ایرج فاضل عضو هیأت علمی دانشگاه و از چهره های سرشناس حرفه پزشکی کشور مطالبی را بیان نمودند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۱۹
بهداشت نیوز |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید